Mato Mićan – prvak Hrvatske u šahu!

U Osijeku je od 18.06. do 24.06. 2012. održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu za dječake i djevojčice. Natjecanje je održano  u četiri kategorije: do 9 godina , od 9 do 11 godina, od 11 do 13 godina i od 13 do 15 godina.

Sa područja Đakovštine  sudjelovala su tri najjača i najmasovnija kluba: „Dama“ , „Đakovo“ i „Piškorevci“.

U kategoriji do 9 godina prvak je Đakovčanin Luka Galac.

U kategoriji od 9 do 11 godina 1. mjesto osvojio je naš učenik Mato Mićan. Možemo odmah reći da je to jedan od najvećih uspjeha, ne samo Piškorevačkog već i Đakovačkog, pa i Slavonskog šaha.  Time je stekao pravo sudjelovanja na svjetskom prvenstvu koje će se po svemu sudeći održati u listopadu u Dubaiu! (UAE-i).

Osim Mate, sestra Karmela vodila je bitku do takoreći posljednjeg poteza. Nažalost izgubila je zadnju partiju i osvojila 6. mjesto. Da je pobijedila, bila bi druga i stekla pravo sudjelovanja na europskom prvenstvu!

Osim njih sudjelovali su i slijedeći naši učenici: Matea i Nikolina Šarčević, Mihaela Adrić i Darko Kovač. Oni su zauzeli solidna mjesta i stekli jedno veliko iskustvo.

Natjecanje je održano u hotelu „Mursa“ u Osijeku, a sudjelovalo je  230 šahista i šahistica u svim dobnim uzrastima.

Ako se čitatelji naših stranica sjećaju, prošle godine na prvenstvu Hrvatske kada su piškorevčani nastupili prvi puta, najavili smo bojažljivo, naravno uz puno rada, veće uspjehe, ali ovo smo mogli očekivati samo u primislima. Pogotovo, kad je Mato proljetos postao međužupanijski prvak. Što se tiče Karmele, tu manjka još jedan mali „koračić“ a za sve ostale naše učenike koji su sada sudjelovali, kao i one, koji igraju šah, nadamo se da će ovo biti primjer i poticaj za još veći rad.