Dan izviđača Osječko-baranjske županije

U petak 7.6.2013. godine održan je 3. Izviđački dan Osječko-baranjske županije u Đakovu na kojem je sudjelovao i 5.b razred naše škole. Kroz cjelodnevan program i igre s ostalim izviđačima upoznali su se s ovakvim načinom učenja i igre. Cjelokupan izvještaj učenica 5.b razreda možete pročitati u nastavku te pogledati slike.

Izlet izviđača

Došao je i taj petak, koji smo svi s nestrpljenjem čekali. Idemo na izlet s izviđačima. Sastali smo se pred školom u  8 sati, učiteljica nas je poredala i nestrpljivo smo čekali autobus. Dugo ga nije bilo. Kad je napokon došao, bili smo sretni, ukrcali smo se i krenuli. U Đakovu su nas domaćini skupa lijepo dočekali. Prvo smo se postrojili i predstavili svoju školu. Gradonačelnik i predsjednik skupa izviđača su održali govor.  Nakon toga, podijelili smo razred u dvije skupine. Počeli smo igrati igre, rješavali smo zadatke na kontrolnim točkama, npr.  čitali smo o Dori Pejačević, odgovarali na pet pitanja i igrali igru. I tako deset puta, ali svaki put se radilo o drugoj slavnoj osobi. Neke igre ,koje smo igrali: abeceda zastavica, vezanje čvorova, crtanje nas iz ekipe, traženje nota, rušili smo čaše puhanjem iz slamke, lovili čepove i pričali priče, smišljali smo igrokaz, dobacivali se spužvama i uzimali marame od drugih članova ekipe. Nakon toga, išli smo na sladoled. Nakon sladoleda, posjetili smo ergelu. U ergeli smo bili u novoj dvorani za treniranje konja. Ondje nam je jedan gospodin pričao o konjima, o toj dvorani i povijesti ergele. Zatim nas je odveo u staju u kojoj smo vidjeli mnoštvo konja, neke od njih smo mogli i dirati. Taj nam je gospodin također pokazao najstarijeg konja u ergeli, koji ima 23 godine i najčešće služi za jahanje djeci s posebnim potrebama. Zatim  smo se uputili natrag na skup. Ondje su proglasili pobjednika i ostali poredak. Prva je bila Nazorova škola iz Đakova, druga je bila naša škola (dio našeg razreda), a treća je također bila naša škola (drugi dio našeg razreda). Na kraju smo se sretno vratili autobusom kući. Bilo nam je jako lijepo.

Barbara Stričak i Iva Špiljak, 5.b

objavio: Damir Iletić   datum: 11. 6. 2013.