Terenska nastava u Đakovu

Učenici 1. razreda u srijedu 30. 10. išli su na terensku nastavu u grad Đakovo. Unaprijed su bili dogovoreni posjeti Policijskoj postaji, Gradskoj knjižnici i Privrednoj banci Zagreb, a obišli smo i Korzo, Gradsku tržnicu, katedralu, Strossmayerov park i Dom zdravlja.

Naša terenska nastava započela je šetnjom Strossmayerovim parkom. Ponovili smo što smo naučili o promjenama u prirodi u jesen.

Na putu do Policijske postaje naišli smo na semafor i tako primijenili znanje o prelasku prometnice na kojoj promet regulira semafor. Ispred Policijske postaje dočekao nas je kontakt – policajac g. Antun Jakšić. Policajac nas je proveo do ureda u kojima se izdaju putovnice, osobne iskaznice i vozačke dozvole. Saznali smo da sada već i djeca mogu dobiti osobnu iskaznicu.

U policijskom dvorištu vidjeli smo policijska vozila i imali se priliku fotografirati na pravom policijskom motociklu.

Nakon toga išli smo u prostorije krim -  policije. Slušali smo o uzimanju otisaka prsa i fotografirali se na stolici za osumnjičenike. Na kraju posjeta zahvalili smo se našem kontakt – policajcu i uputili se dalje u obilazak grada.

Ispred Župnoga dvora odmorili smo se i napravili kratku stanku za doručak nakon čega smo imali dogovoren posjet Privrednoj banci Zagreb. Ondje nas je dočekala službenica banke koja nas je upoznala s radom u banci, bankovnim uslugama i važnosti štednje.

Ovaj smo posjet organizirali povodom Svjetskog dana štednje koji se obilježava 31. listopada.Na kraju posjeta uslijedili su prigodni poklončići i bomboni, a mi smo se odužili pjesmom.

Povodom ,,Mjeseca knjige“ koji se održava od 15. 10 do 15. 11. posjetili smo Gradsku knjižnicu. Ondje su učenici upoznati s radom knjižnice, ponovili smo kako se trebamo odnositi prema knjigama.

Ostatak vremena u knjižnici čitali smo slikovnice i pregledavali police s knjigama, a na kraju, kao novi članovi knjižnice, i posudili svatko jednu slikovnicu ili knjigu po izboru.

Obilazak grada Đakova završili smo šetnjom gradskim Korzom.

učiteljica Gabrijela Baltić

objavio: Damir Iletić   datum: 4. 11. 2013.