Dan škole 2014.

U srijedu 21.lipnja 2014. godine održana je svečana akademija kroz koju su nas vodili učenici  Klaudia Kolak i Karlo Šarčević . Na početku programa srdačno su pozdravili roditelje, učenike i učitelje.

Na početku programa zbor je otpjevao himnu Republike Hrvatske „Lijepa Naša“te pjesme „Naranča“ i „As tears go by“.

Učenici izvannastavne aktivnosti „svirači“ pod vodstvom prof.Marte Bogdanović su nam otsvirali splet slavonskih pjesama.

Zatim su nam prvašiči otpjevali zabavnu pjesmu „Abeceda“

Povodom 1oo.obljetnice Matoševe smrti polaznici literarne grupe,učenici 7.razreda upriličili su nam kolaž njegovih pjesama.

Nije lako biti učitelj,poručuju nam članovi dramske skupine koji su nam odglumili učitelje i učenike za vrijeme školskog sata.

Luka Milić,učenik 8.b.razreda izveo je Mozartovu skladbu.

Učenica 7.b razreda Nikolina Šarčević pokazala je darovitost u pisanju stihova. Njenu pjesmu „Zaljubljena“izrecitirala nam je učenica 6.a razreda Adriana Hanulak.

Što činiti kada nam se izgubi torba,knjiga ili možda cipela pokazali su nam učenici 3.razreda time što su otplesali i otpjevali pjesmu „Izgubljena cipela“.

Poznatu glazbenu točku“Edelweis“ izvela nam je Matea Šarčević učenica 6.b razreda.

Dramska skupina nižih razreda  pokušala nam je pokazati kako je dječak zavolio knjigu time što su izveli jako zanimljivu  predstvu.

Učenici 4.razreda naučili su nas značenje riječi tolerancija. Pokazali su nam da to nije samo duga i nerazumljiva riječ  već osobina koja se definira kao poštovanje tuđih mišljenja .

Skladbu na primi otsvirao nam je još jedan  glazbeno darovit učenik, Alen Milošević iz 5.razreda.

Kako bi sve ovo prošlo bez naših društvenih komentatora,Davida i Marka.

Počeli smo zborom pa smo tako i završli. Zbor nam je otpjevao  još dvije pjesme:“Uhvati ritam“ i „Volim osmijeh tvoj“.

Na kraju programa ravnatelj  škole Krešimir Salamon uručio je prigodne poklone učenicima koji su svih osam godina prošli sa odličnim uspjehom,a to su Valentina Vidaković,Izabela Spajić, Karmela Mićan i Marino Jakovljević.

Također je uručio nagrade ženskoj šahovskoj ekipi koja je ove godine prvak Hrvatske u šahu za djevojčice.

Karmela Mićan i Matea Paponja 8.b.

objavio: Damir Iletić   datum: 26. 5. 2014.