Dani kruha

Ove su se godine naši učenici,  povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje, odlučili pozabaviti regijama Republike Hrvatske.

Tema petog A razreda bila je OPG. U njihovom timu nalazili su se prezentatorica, domaćica i kruhar. Njihov moto je : Probaj! Pa ćeš znati, a ako želiš i plati naše malo gospodarstvo!
Za sad mali, ali u budućnosti VELIKI proizvođači zdrave hrane!
Na njihovom stolu nalazili su se sušeni mesni prozivodi, kifle, sir, kolači, domaći ajvar, voće... Osvojili su nagradu za najuredniji razred.

Peti B razred se odlučio uz njihovu razrednicu Martu Bogdanović, koja je i sama na neki način šokica, za vrste pogača. Njihova tema bila je nazvana "Pogača odača" (vrsta slavonskog kruha). Na njhovom stolu našli smo svega zanimljivog. Također su osvojili nagradu za najtradicionalniji razred.

Ove godine šesti je razred predstavio Dalmaciju te su govorili o vrlo zanimljivoj povijesti. Na njihovom stolu mogli smo pronaći vino, fritule te ušećerene bademe.

Sedmi A razred odlučio za sve regije Hrvatske. Na stolu je bilo svega i svačega. Održali su prezentaciju te su dobili nagradu za najšarolikiji razred.

Sedmi B razred odlučili su se za Zagorje. Na njihovom stolu mogli smo pronaći proizvode od bundeve i čak su održali zanimljivo natjecanjen u vađenju sjemenki iz bundeve. Pobjednik natjecanja bio je David Vukadin, učenik osmoga razreda. Nagrada za najeko razred pripala je njima u ruke.

Voće je bila tema osmog A razreda. Razni sokovi i torte nalazili su se na stolu uz voćnu dekoraciju. U natjecanju ovaj puta se morao pogoditi okus soka. Svaki sok bio je prirodan. Njima je pak pripala nagrada za najzdraviji razred.

Kokice su bile tema osmog B razreda. Cimet, bomboni, čokolada, muffini... Sve je to bilo pomiješano sa kokicama. Njihov je razred bio originalan pa su stoga dobili nagradu za najoriginalniji razred.

Antonela Vukadin i Matija Galić

objavio: Damir Iletić   datum: 28. 10. 2014.