Božićna akademija

I ove je godine održana božićna akademija u našoj školi. Po prvi puta učenici naše škole nastupili su pred svojim roditeljima, prijateljima i učiteljima u  punoj školskoj dvorani. Program su vodili Mihael Mačinković, učenik 8.a i Nora Galić, učenica 5.a. razreda. Na početku su pozdravili sve učenike, učitelje i roditelje i tada je započeo program.

Ostale fotografije pogledajte na linku http://os-mgubec-piskorevci.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=74&limit=&curr_page=1

Trećaši su izveli igrokaz pod naslovom „Tko je ukrao zimu?“. Učenica 4. razreda Ana Hanulak  nastavila je u zimskom tonu te je izrecitirala pjesmu „Zimske zvijezde“. U ovo se doba godine prisjećamo mnogih svetaca pa su nam se zato napredni Nijemci,

učenici 6. razreda,  predstavili s Legendom o svetom Martinu. Da za Božić nitko nije sam su nam poručili učenici dramske skupine nižih razreda, a da božićno slavlje ne bi bilo slavlje bez bogate trpeze, ukusnih bakinih i maminih kolača pokazali su nam učenici dramske skupine viših razreda s igrokazom „Eci, peci, ispeci“.

Naši su nam prvašići  pokazali kako se vesele i slave Novu godinu. Učenici 4. razreda su pokazali da sreća nije sreća bez ljubavi,

a učenici 2. razreda približili su ugođaj zime s igrokazom „Zimska noć u zemlji čarobnoj“. Da nema ništa ljepše od pravljenja snjegovića i ostalih zimskih likova u snijegu su nam pokazali mali novinari s Ledenkom Zimićem, zanimljivim televizijskim voditeljem te njegovim gostima.

Šećer na kraju  bio je naš školski zbor. Oni su se predstavili po razredima, svaki sa svojom pjesmom, no prije njih je pročitana kratka povijest hrvatskih božićnih pjesama.

Učenice petog razreda su se predstavile s pjesmom „Spavaj mali, Božiću“, učenice šestog razreda predstavile su se s pjesmom „Kyrie eleison“.

Učenice sedmog razreda predstavile su se pjesmom „Veseli se Majko Božja“, a posljednje, ali ne manje važne  bile su naše osmašice i pjesma „Narodi nam se“.

Time je završila naša ovogodišnja božićna akademija.

Želimo vam obilje na stolu, mir u srcu i zdravlje u tijelu i sretan Božić i uspješnu novu godinu!!!

Nikolina Šarčević,  8.b

objavio: Damir Iletić   datum: 23. 12. 2014.