Maskenbal u razrednoj nastavi

Ima li što ljepše i opuštenije za djecu od spontanog spremanja u školu, kada mogu odjenuti sve što požele i poistovjetiti se s likovima iz mašte?!

Takva prigoda im se pruža svake godine na pokladni utorak. Tako je bilo i ovog puta. Učenici razredne nastave naše škole došli su na nastavu odjeveni u različite kostime. Bilo je tu princeza, bakica,vojnika,vještica, vila, likova iz bajki i omiljenih crtića.... Svatko se trudio da izgleda što originalnije.

S nestrpljenjem se dočekao veliki odmor i zabava je počela. U školskom holu djecu je dočekalo iznenađenje koje su im darovali njihovi učitelji. Pripremili su i izveli modernu verziju priče o Crvenkapici koju je napisala učiteljica Vedrana Solin. Pokazali su tako da u svakom od njih još uvijek živi maštovito dijete, spremno na igru i zabavu.  Učenici su s oduševljenjem pogledali predstavu, a učitelje nagradili velikim pljeskom.

Nakon predstave uslijedile su igre za vesele maškare:obuvanje stolica,  ples sa stolicama u paru, ples s balonima, veseli klaun...

Svaki učeniik dobio je priliku sudjelovati u jednoj igri. Najteži zadatak tog dana bio je odabrati najoriginalniju masku svakog razreda jer su svi bili maštoviti i kreativni u svom predstavljanju.

Učiteljima su u odabiru pomogli  i učenici, a maske koje su dobile prigodne diplome su : Ivana Vidaković 1.razred, Marko Rakušić 2.razred, Marko Božanović  3.a razred,  Nika Batinić 3.b razred i Lorena Spajić 4.razred..

U veseloj atmosferi maskenbal je nastavljen uz pjesmu i ples do kraja petog sata. Mali novinari su na kraju proveli anketu među učenicima o ovogodišnjem školskom maskenbalu. Većina učenika ocijenila ga je najboljim i najzanimljivijim do sada, te željno iščekuju sljedeću zabavu pod maskama.

Učiteljica Marijana Šimić

objavio: Damir Iletić   datum: 23. 2. 2015.