Terenska nastava 6.razreda - kopnene vode

U sklopu nastave prirode učenici 6.r prošetali su 10.04.2015. na Kaznicu te tako ujedno obilježili i dan Pješice u školu koji se ove godine obilježavao 10.travnja.

Vrijeme je bilo idealno, pravi proljetni dan pa su učenici i učiteljica prirode Ivana Grejza uspjeli istražiti životne uvjete na odabranoj lokaciji, identificirati određene biljne i životinjske vrste, a ujedno i primjeniti znanje o organizmima koji žive u vodama na kopnu.

Pri tome su poštovali pravila ponašanja u prirodi i iskazali odgovornost prema radu i istraživačkom pristupu proučavanja prirode te se naravno i zabavili uz ugodno druženje i malo rješavanja Laufdiktata jer je to bio i sat koorelacije s Njemačkim jezikom ( te zadatke priredila im je učiteljica Žana Stojiljković ).

Uz pomoć učiteljice učenici su analizirali uzorke vode ( AQUANAL- EKOTEST) i uočen je dosta lužnat pH( 8,5) te prisutnost nitratnih i amonijevih iona.

Budući tek slijede veliki poljoprivredni radovi na okolnim poljoprivrednim površinama apeliramo na odgovorno korištenje umjetnih gnojiva, pesticida i herbicida jer nepotrebni viškovi tih istih završe u tlu i vodi te u konačnici i u našoj hrani.

učiteljica prirode : Ivana Grejza,prof.b-k

objavio: Darko Dujmović   datum: 20. 4. 2015.