Akcija prikupljanja knjiga i slikovnica

Osnovna škola Matija Gubec Piškorevci uključuje se u akciju „Čitam, dam, sretan sam. Svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!“ u sklopu Međunarodnog dana darivanja knjiga koji se obilježava 14. veljače. Akcija darivanja knjiga organizira se u okviru nacionalne kampanje Čitaj mi!, a u našoj školi odvijat će se u periodu od 1. do 15. veljače.

Ovim putem pozivamo učenike, učitelje i sve ljude dobre volje da u navedenom periodu nove ili rabljene, ali očuvane slikovnice i knjige donesu u školsku knjižnicu ili kod pedagoginje. Knjige ćemo potom proslijediti i darovati potrebitima (SOS dječjem selu Ladimirevci). Oni koji žele, mogu u knjigu napisati i prigodnu poruku kojom će obradovati dijete koje dobije knjigu. angel

Čitaj mi! prva je nacionalna kampanja za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja, a cilj joj je probuditi ljubav prema čitanju od najranijih nogu. U sklopu kampanje redovno se organizira prikupljanje knjiga i slikovnica čime se pokušava ohrabriti djecu i odrasle da daruju svoje slikovnice i knjige koje se po završetku akcije prosljeđuju potrebitima.

Budući da se Međunarodni dan darivanja knjiga obilježava upravo na Dan zaljubljenih, predlažemo da ove godine umjesto skupih poklona poklonite upravo knjige. Evo nekoliko načina na koji možete razveseliti dragu osobu i obilježiti ovaj dan:

• Darujte knjigu/slikovnicu prijatelju, susjedu ili malenom rođaku
  • Darujte knjigu voljenoj osobi i uplovite zajedno u pustolovinu čitanja
  • Ostavite knjigu/slikovnicu na nekom javnom prostoru te tako iznenadite i darujte osobe koje ne poznajete
  • Donirajte knjigu školskoj knjižnici koja će ju zatim proslijediti u humanitarne svrhe

Mi smo izrabrali posljednji prijedlog, stoga ovim putem pozivamo sve učitelje, djelatnike, učenike, roditelje i lokalnu zajednicu da se priključe našoj akciji s kojom će nekoga iznenaditi i razveseliti!

Darujući svoju knjigu ili slikovnicu

dijete uči koliko je lijepo i važno pomagati!

objavio: BARBARA GLAVINA   datum: 31. 1. 2019.