Projekt Likovni 5 za 5

Tijekom mjeseca svibnja u našoj školi se odvijao projekt Likovni 5 za 5.

Voditelj projekta je bila učiteljica razredne nastave Vedrana Solin.

Tijekom mjeseca svibnja u našoj školi se odvijao  projekt Likovni 5 za 5.

Voditelj projekta je bila učiteljica razredne nastave Vedrana Solin.  Cilj projekta je bio u 5 tjedana upoznati učenike s  5 svjetski poznatih slikara i umjetnika, te ih potaknuti na likovno izražavanje. Upoznali su:  Pabla Picassa, Vincent van Gogha, Pieta Mondriana, Vasilija Kandinskog i Claudea Moneta.  U projektu su sudjelovali svi učenici naše škole. Veliku podršku u organizaciji su dali učenici koji pohađaju likovnu skupinu pod vodstvom učiteljice Brigite Kovačić.  U sklopu projekta je bio i nagradni natječaj za najbolje  likovne radove.  Najbolji radovi su birani u 5 ciklusa redoslijedom upoznavanja navedenih  umjetnika.  Svi radovi su tijekom cijelog projekta bili izloženi u holu škole.

Kruna projekta je bila izložba najboljih likovnih radova nastalih tijekom projekta i podjela nagrada učenicima izabranih likovnih radova. Svečano otvorenje izložbe je održano 31. svibnja povodom Dana škole. Posjetitelji su dobili interaktivne ulaznice da i sami provjere svoje poznavanje likovnog izričaja prije i nakon izložbe. Nagrade učenicima je uručila voditeljica projekta učiteljica Vedrana Solin na svečanoj akademiji koja je održana isti dan u 18 sati.

Nagrađeni učenici su:

Mihael Homa, 4. a – najbolji rad na temu Pablo Picasso

Eva Premužić, 4. a – najbolji rad na temu Claude Monet

Veronika Rakušić, 6. r. – najbolji rad na temu Vincent van Gogh

Josip Tomić, 8. r. -  najbolji rad na temu Piet Mondrian

Mihaela Plančak, 8. r. - najbolji rad na temu Vasilij Kandinski

Hvala svim učenicima i učiteljima na sudjelovanju u projektu, te hvala svim posjetiteljima izložbe na podršci.

Fotografije svih likovnih radova možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Vedrana Solin   datum: 8. 6. 2019.