Danas ti čitam 2019.

Mjesec je hrvatske knjige već poznata manifestacija koja se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga. Ona nastoji na nacionalnoj, ali i na lokalnoj razini govoriti o knjizi te promicati čitanje. To je jako važno jer čitanje obogaćuje rječnik, potiče  na razmišljanje i maštu, jača samopoštovanje, opušta te jamči dobru zabavu. Ova je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja!

U našoj je knjižnici 23. listopada u sklopu Mjeseca hrvatske knjige obilježen dan Danas ti čitam koji je organizirala naša knjižničarka Katarina Blažević . Ona je pripremila osam književnih djela koja su učenici osmog razreda David Spajić i Luka Ferić čitali učenicima prvog razreda.

Čitanje  su započeli s pričom Slava koju je napisao Mladen Kopjar . Zatim su pročitali priču Pustolovine plastične vrećice koju je napisala Nikolina Bošnjak . Ona nam je objasnila kako s njima trebamo postupati.

Čitali su im još : Baš ta srijeda od Senije Smilović, Strani jezici Sanje Pribić ,  Mamin najveći strah  Marice Milčec, pjesme iz zbirke igrokaza Jadranke Čunčić-Bandov Tinka Fakinka, Učena sova , pjesme iz zbirke pjesama za djecu Zlatna nit Zvonimira Baloga,  Miš iz crtića i Ljubav,  pjesme iz zbirke pjesama Ljubav pod kišobranom Adama Rajzla  te Odrasli su uvijek glavni i Odrasli svašta mogu.

Naše učenice prvog razreda Eva Petričević i Lucija Milušić  iznenadile su osmaše pročitavši im pjesme Nema za mačke škole i Švelja iz zbirke pjesama Grigora Viteza Kad bi drveće hodalo. Treba ih pohvaliti za hrabrost i odvažnost.

Svi su uživali u ovogodišnjem izdanju Danas ti čitam i vesele se svakom novom susretu. Kažu da čitanje popravlja raspoloženje, pa mi možemo samo potvrditi da je to doista tako.

Laura Ramčić i Lea Jakovljević, učenice 7. razreda

objavio: Administrator   datum: 30. 10. 2019.